info@tuvalpd.com / +90 533 342 06 69
  Suadiye Mahallesi Çamlı Sokak Şevkibey Apt. No:1/1 D:17 Kadıköy / İSTANBUL

EKİBİMİZ

Uzman Klinik Psikolog - İrem ER

iremer@tuvalpd.com

İrem Er, Çevre Koleji’ndeki eğitiminin ardından Sabancı Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olup, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Eğitimini Okan Üniversitesi’nde tamamlayarak Klinik psikolog olmaya hak kazanmıştır. Eğitimi boyunca danışan takibi sağlamış ve süpervizyon süreçlerini tamamlamıştır. Çocuk ve Gençlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi’ni bitirmiştir. Mezun olduğu tarihten beri aktif olarak psikolojik danışmanlık hizmetlerini sürdürmektedir. 

Lisans eğitimi boyunca Sabancı Üniversitesi Psikoloji Lab ve Dr. Junko Kanero tarafından yürütülen L2TOR (El Tutor), Avrupa Komisyonu’nun Horizon 2020 programı tarafından desteklenen bilimsel bir “Sosyal Robotları Kullanarak okul öncesi dönemde İkinci Dil Eğitimi” araştırma projesinde araştırma asistanlığı yapmıştır. 

AÇEV ve AB projelerinde gönüllü çalışmalar yürütmüştür. 

Türk Psikologlar Derneği tarafından verilen WİSC-4 eğitimini tamamlamış ve dernek tarafından verilen çeşitli çizim testleri ve gelişim basamaklarını değerlendirebileceği envanterleri uygulamaya başlamıştır. Moxo Türkiye Derneği onaylı Moxo Dikkat Performans Testi uygulayıcı sertifikalarını almıştır. 

Gelişimsel gecikme riski olan çocukların erken dönemde tespit edilmesi ve erken destek eğitimleri oluşturulması için, SİATT bebeklik ve Erken Çocukluk Dönemi Sosyal İletişim Alan Gelişim Tarama Testi eğitimini başarı ile tamamlamıştır. 

Ayrıca, Theraplay Institute onaylı Theraplay ve Marshack Etkileşim Metodu ve Grup Theraplay modüllerini tamamlamıştır. 

Amerikan Oyun Terapisi Derneği- Association of Play Therapy America (APT) tarafından onaylı Client Centered Play Therapy, Filial Therapy (Çocuk Merkezli Oyun Terapisi) eğitimini ve süpervizyon sürecini Reyhana Seedat’ın liderliğinde tamamlamış ve çalışmalarına oyun terapisti olarak devam etmektedir. Deneyimsel Oyun Terapisi I. Düzey eğitimini Prof. Dr. Byron ve Nilüfer Devecigil’den almıştır. 

Mindfulness Bilişsel davranışçı eğitimlerini çeşitli eğitimciler tarafından almıştır. (Mindfulness Based Cognitive Therapy for Life (Oxford Mindfulness Institute), De-Mystifying Mindfulness (Leiden University), Teaching Mindfulness To Teens (Sam Himelstein, Ph.D), Bireysel Terapide Çocuklarla/Ergenlerle Terapide Mindfulness (Özlem Sürücü, Zümra Atalay). 

İstanbul Sanatla Yaşam tarafından verilen Ergenlik Çağındaki Danışanlar ile Sanat Terapisi uygulamalarını başarı ile bitirmiştir. Çocuk-Ergen Odaklı Aile ve Oyun Terapilerinde Çalışma Teknikleri Eğitimini (Genogram, Kukla, Sanat, Drama, Kum Tepsisi Terapilerinin ve Hikâye Anlatma Teknikleri) Nadis Danışmanlık tarafından eğitim almıştır. 

Lisans eğitimininden sonra BrightKids preschool’da psikolog olarak çalışıp, psikolojik danışmanlık ile gelişimsel değerlendirme desteği sağlamıştır. 

Çocuklar ve gençlerde, bağlanma, anne-bebek ilişkisi, duygusal ve sosyal alanlardaki zorluklar, kaygı bozuklukları, uyum ve davranış sorunları, yas, öfke, tikler, takıntılar, erken dönem ebeveyn-çocuk ilişkisi, ergenlik dönemi yaşantıları, sınav kaygısı, korkular, akran zorbalığı, travma, akademik zorluklar, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, özel öğrenme güçlüğü, performans geliştirme çalışmaları , gelişimsel özel eğitim, boşanma danışmanlığı, tuvalet eğitimi ve uyku gibi gelişimsel konuların takibi üzerine çalışmakta, aynı zamanda ebeveyn danışmanlığı hizmeti de vermektedir. 

Liana Löwenstein tarafından kaygı, boşanma ve öfke bilişsel davranışçı eğitimlerini almıştır. 

Çocuk, genç, genç-yetişkin ve ailelere yönelik Türkçe ve İngilizce psikolojik danışmanlık hizmeti sunmaktadır. 

Theraplay Derneği ve Türk Psikologlar Derneği üyesidir.