info@tuvalpd.com / +90 533 342 06 69
  Suadiye Mahallesi Çamlı Sokak Şevkibey Apt. No:1/1 D:17 Kadıköy / İSTANBUL

Yetişkin Danışmanlığı

Yetişkin Danışmanlığı

Yetişkin danışmanlığı, 18 yaş üstü bireylerin hayat boyu karşılaştıkları birçok zorlukla daha iyi başa çıkabilmeleri için kendi istekleriyle başvurduğu danışmanlık sürecidir. Hayatımız boyunca kendiliğimizi ve ilişkilerimizi olumsuz etkileyebilecek pek çok problemle karşılaşabilir; kendimizi olumsuz duygular içinde hissedebiliriz. Hayatımıza, ilişkilerimize dair sorunlarımızın arttığını, hayatımızın akışınının, yaşam kalitemizin düştüğünü düşündüğümüz bir dönemde terapi arayışımız başlayabilir. Bazen uzun zamandır yaşanılan bir durum, bazen de ani yaşam olayları terapi yolculuğuna kişiyi yöneltir.

Kişinin terapi süreci için gönüllü olması; sürecin sorumluluğunu üstlenmesi sürecin verimliliğini arttıracak, kişinin kendi farkındalığını keşfedebilmesi ve yaşadığı durumlara farklı bakış açıları geliştirebilmesini kolaylaştıracaktır. Yetişkin terapisi zor bir dönemde kişiye destekleyici bir süreç olabildiği gibi, kişinin kendi hakkında bilmediği özellikleri fark edebileceği, daha önce göremediği bağlantıları keşfedebileceği de bir yolculuktur.

Yetişkin terapisinde, terapist danışan arasındaki ilişkinin sağlam, güvenilir temeller üzerine kurulması önceliklidir ve kişinin paylaşımlarının gizliliği esastır. Terapi seansları yaklaşık 45-50 dk sürer ve genellikle haftada bir olmakla beraber, ihtiyaca göre danışan ve terapist arasında yeniden düzenlenebilir.